کپک نان

محمد/ آبان ۱۲, ۱۳۹۶/ تغذیه, سلامت/ 0 comments

اگر کپک نان را بخوریم چه میشود؟

خوردن نانی که دارای کپک باشد مشکلات خاصی را برای بدن به وجود می اورد . هر کپکی بسته به نوع ان یک بیماری خاص را به دنبال دارد . رایج ترین نمونه aleukia سمی گوارشی، ارگوتیسم گانگراجنوس، Stachybotryschartarum و aflatoxicosis می باشد.

اولین عارضه بعد از خوردن کپک نان دل درد است. که این نیز علاوه بر نوع کپک، بستگی به چگونگی حساسیت بدن شما به قارچ است. بعضی از افراد حساسیت بیشتری نسبت به قارچ ها دارند و دچار بیماری بسیار شدید میشوند که گاه با بستری شدن و یا گاهی باعث ایجاد بیماری های عصبی و افسردگی در فرد میشود.

چگونه قارچ نخست روی قسمتی از نان می نشیند؟

این امر معمولا زمانی اتفاق میوفتد که اسپور ریزی از قالب از هوا و زمین بر روی قسمتی از نان نفوذ میکند  شروع به فساد نان می کند و بعد از مدتی نان سفید را تبدیل به نان سیاه می کند. حتی گاهی ممکن است شما با چشم غیر مسلح نتوانید کپک هارا مشاده کنید، به همین دلیل زمانی که یک قسمت از نان دچار کپک زدگی شد قسمت هایی که رنگ ان کاملا سالم به چشم میخورد را هم مصرف نکنید.

دیگر مواد دارای کپک نان : بخورید و یا دور بریزید.

خوردن مواد غذایی دارای کپک ایده خوبی نیست چراکه قارچ میتواند کاملا سمی باشد. بهترین ایده برای مصرف این است که موادی که دارای لکه های کوچک خز دار قارچ است را دور بریزید.

همچنین این نکته قابل توجه است که غذای کپک زده ای که دارای خرناس می باشد میتواند در معده شما اسپور ازاد کند و این باعث وانکش های الرژیک می شود.

خوردن مواد غذایی کپک زده یک ایده خوبی نیست چرا که قارچ می تواند سمی باشد بهترین ایده این است که مواد غذایی که به نظر فاسد شده است یا دارای لکه های کوچک خزدار قارچ است را دور بیندازید به خاطر داشته باشید که شما باید از خوردن مواد غذایی کپک زده عامل خرناس جلوگیری کنید زیرا می تواند در دستگاه تنفسی شما اسپور آزاد کند و باعث واکنش های آلرژیک یا سایر عوارض شود به همین دلیل دانستن اینکه با خوردن نان کپک زده چه چیزی اتفاق می افتد مهم است.

چه مواد دارای کپک را میتوانیم مصرف کنیم؟

پنیر سخت:

پنیر سخت جزو مواد غذایی است که با جدا کردن قسمت های دارای کپک میتوانید بقیه ان را مصرف کنید زیرا دارای سختی میباشد و قارچ نمیتواند در ان نفوذ کند.

میوه جات و سبزی جات سخت :

میوه ها و سبزی جات هایی مانند فلفل دلمه ای،کلم،هویچ،و….. را میتوان با جدا کردن قسمت های کپک زده مصرف کرد.

سبزیجات و میوه جات سخت: شما می توانید میوه ها و سبزیجات مانند فلفل دلمه ای، کلم، هویج و غیره را پس از قطع قسمت کپک زده مصرف کنید قارچ نمی تواند به این غذاهای متراکم نفوذ کند.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*